Bukmacherzy w Polsce a franczyza

Okazuje się, że obecnie każdy z Nas może zająć się legalnymi zakładami bukmacherskimi i otworzyć punkt przyjmowania zakładów w ramach tzw. franczyzy. Prawdopodobnie niejeden z nas spotkał się chociaż raz w życiu z tym słowem – franczyza, które jednak szybko skojarzyło nam się z czymś, z czym miałoby związek. Możliwe, że takim słowem było Franczyza. Słysząc je, pewnie myśleliśmy, że słowo to odnosi się do języka francuskiego bądź czegoś podobnego.

Franczyza nie ma bowiem nic wspólnego z językiem francuskim. Jest to natomiast bardzo ciekawy system gospodarczy, który wypada znać chociaż w minimalnym stopniu. Franczyza jest wokół nas. System ten reprezentują banki, sieci restauracji Fast food czy bukmacherzy w Polsce organizujący zakłady jak STS, Fortuna czy Totolotek, w których codziennie setki tysięcy osób obstawia wyniki meczów piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej.

UWAGA! Jeśli chcesz otworzyć Punkt przyjmowania zakładów lub legalnie reklamować bukmachera FORTUNĘ na swojej stronie napisz do nas: admin (małpa) bet-club.pl

Przykładami firm, które swą działalnością opierają na systemie franchising są między innymi: agencje banku PKO BP, AIG Bank Polska S.A, restauracja McDonald’s, sklep Żabka, czy wspomniani wcześniej bukmacherzy (Fortuna, STS, Totolotek czy eToto). Widzimy więc, że firmy działające na zasadzie franczyzy to nie jakieś małe, nikomu nieznane placówki, ale duże, przynoszące ogromne dochody i znane każdemu już korporacje.

Mega promocja w LV BET! - Odbierz 20zł bez depozytu! Plus i 1000zł po depozycie!

System franczyzy to przede wszystkim system sprzedaży.

Ma wielu zwolenników, gdyż sprzedaje się w nim nie tylko towary, ale także usługi i technologie. System ten jest unormowany prawnie. Nie mógłby istnieć, gdyby zabrakło którejś ze stron franczyzy, którymi są franczyzodawca oraz franczyzobiorca (przy czym może być ich kilku). Strony te współpracują ze sobą ciągle i ściśle, chociaż franczyza zapewnia im, że są odrębnymi przedsiębiorstwami pod względem prawnym i finansowym.

Franczyzodawca jest tą stroną, która udziela praw i nakłada obowiązki. Franczyzobiorca natomiast otrzymuje prawa i godzi się na przyjęcie obowiązków, płaci wynagrodzenie franczyzodawcy oraz pozwala na przeprowadzanie kontroli. Nadal prowadzi jednak biznes na własny rachunek i we własnym imieniu.

Zostaw komentarz ...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *